ماه عسل :پنج چیزی که نباید در چمدان تان بگذارید

در ماه عسل دانستن این که چه چیزهایی را نباید با خودمان ببریم، به اندازه دانستن چه چیزهایی را باید با خودمان ببریم مهم است. خیلی خوب است که بتوانیم همه لوازم آسایشی که در خانه موجود است را در ماه عسل همراه داشته باشیم، ولی باید بدانیم که با آوردن وسایل زیاد، زمینه گم شدن یا دزدیده شدن وسایل قیمتی خود را فراهم می کنیم.

این پنج مورد را در خانه بگذارید تا ماه عسلی عاری از استرس تجربه کنید.

1.    لپ تاپ

ممکن است وسوسه شوید که لپ تاپتان را با خودتان ببرید تا بتوانید ایمیل هایتان را چک کنید و شاید اگر فرصتی شد بخشی از پروژه تان را انجام دهید. این اشتباه را نکنید. دوری از این وسیله الکترونیکی باعث می شود که از تک تک دقایق سفرتان بدون عذاب وجدان لذت ببرید. پس دکمه پاسخ اتوماتیک ایمیل خود را روشن کنید تا با خیال راحت بعد از سفر به آن ها رسیدگی کنید.

2.    پیام های تشکر

عروس هایی که دوست دارند بلافاصله بعد از مراسم از میهمانانشان به خاطر کادوهای روز عروسی تشکر کنند، شاید به نظرشان وقت آزاد زمان ماه عسل فرصت مناسبی برای این کار باشد. ولی در مقابل این فکر مقاومت کنید. به جای آن حمام آفتاب بگیرید، به شهر جدیدی بروید، کوهنوردی کنید، کتاب بخوانید یا به یک سالن ماساژ بروید. آن تماس ها و پیام های تشکر را به زمان برگشتن از سفر موکول کنید.

3.    وسایل اضافی

کسانی که عادت دارند در مسافرت ها وسایل زیادی همراه خودشان ببرند، در ماه عسل این عادتشان “غوغا” می کند! به یاد داشته باشید، رمز داشتن ماه عسلی خوب، به همراه داشتن صرفاً وسایل ضروری است. برای این منظور یک یا دوبار بعد از این که چمدانتان را بستید، آن را باز کنید و در مورد وسایل داخل آن تجدید نظر کنید؛ ممکن است حتی نیمی از وسایل چمدان را بیرون بگذارید! از برداشتن وسایل تحت عنوان “حالا شاید لازمم بشه” جداً خودداری کنید. این قانون در مورد وسایل آرایشی نیز صدق می کند. درست است که می خواهید در ماه عسل خود زیبا به نظر بیایید، ولی دلیل نمی شود 10 رنگ رژ لب و 5 اسپری مو با خودتان بردارید! وقتی بارتان سبک باشد، می توانید به راحتی وسایل مورد نیازتان را از چمدان بردارید، بدون این که نگران ریختن وسایلتان باشید.

4.    اشیاء قیمتی

لازم به ذکر نیست که گم شدن یا دزدیده شدن وسایل در طول سفر، کل آن را خراب می کند، مخصوصاً اگر در میان آن ها، اشیاء قیمتی وجود داشته باشد. ساعت های گران قیمت، طلا و جواهرات و حتی حلقه نامزدی خود را در خانه در محلی امن بگذارید و یا به دست فردی امین بسپارید. کسانی که تجربه سفر زیاد دارند این اطمینان خاطر را به شما می دهند که به آن ها نیاز نخواهید داشت. علاوه بر آن، می توانید زمانی را که قرار است به نگهبانی از وسایل قیمتی خود بگذرانید، صرف لذت بردن از سفرتان کنید!

5.    لوازم بهداشتی سایز خانواده

خمیر دندان و شامپوهای مسافرتی به یک دلیلی اختراع شده اند! مطمئن باشید که در طول سفر امکان خرید این لوازم برای شما مهیا می شود، مگر این که قصد داشته باشید مدت زمان زیادی را در جایی دور از تمدن بگذرانید.

 این امر مخصوصاً برای زوج هایی مهم است که قصد دارند که در طول ماه عسل خود، به شهرهای مختلفی سفر کنند. چرا که امکان پرداخت جریمه اضافه بار یا توقیف لوازمشان به حداقل می رسد.

 

مزیت ها و معایب به تأخیر انداختن ماه عسل

با مشغله زندگی این روزها، برنامه ریزی برای ماه عسل بلافاصله بعد از مراسم عروسی غیر ممکن به نظر می رسد. مسائل مختلفی به تأخیر افتادن گاهاً چند ماهه این سفر رویایی دامن می زند.
اگر در حال حاضر با این مسئله دست و پنجه نرم می کنید، در متن پیش رو به شما کمک می کنیم تا بهترین تصمیم را برای خودتان و همسرتان بگیرید.

مزیت ها

1.    فرصت کافی برای جمع و جور کردن کارها و استراحت بعد از عروسی خواهید داشت

با این که بسیاری از زوج ها ترجیح می دهند فردای روز عروسی عازم ماه عسل شوند، استراحت دادن به خودتان بعد از یک شب میهمانی پر زحمت شاید فکر بدی نباشد؛ می توانید بخشی از زمان استراحت خودتان را در کنار خانواده و دوستان بگذرانید، وسایل مانده از شب عروسی را جمع و جور کنید، و کادوهای عروسی را سر و سامان دهید. علاوه بر این، زمان کافی برای بستن چمدان ماه عسلتان خواهید داشت. رفتن به ماه عسل فردای شب عروسی، به این معنی است که شما هفته قبل از عروسی درگیر برنامه ریزی برای دو اتفاق مهم خواهید بود. به تأخیر انداختن ماه عسل فرصتی است تا در این میان نفسی تازه کنید.

2.    می توانید روزهای بیشتری را به ماه عسلتان اختصاص دهید

اکثراً زوج ها نیاز دارند تا روزها و حتی هفته ها قبل از مراسم عروسی را مرخصی بگیرند تا بتوانند به کارهای دقیقه نودی رسیدگی کنند. در این میان اگر یک یا دو هفته مرخصی ماه عسل نیز اضافه شود، ممکن است روزهای درخواستی از سقف مجاز مرخصی های کاری بیشتر شود. برای همین بهتر است ماه عسلتان را تا زمانی که بتوانید از مرخصی بیشتری استفاده کنید و یا چند روز تعطیل رسمی پشت سرهم داشته باشید، به تأخیر بیاندازید.

3.    یک برنامه مهیج پیش رو خواهید داشت

ممکن است به خاطر روزهای پر شور و حرارت برنامه ریزی برای مراسم عروسی، بعد از برگزاری مراسم، حوصله تان سَر برود، روزها به نظرتان تکراری باشد و احساس افسردگی به سراغتان بیاید. برنامه ریزی برای ماه عسل چند ماه بعد از مراسم عروسی، موضوعی است که روزهای شما را هدف دار و مهیج می کند. درست زمانی که با خودتان فکر می کنید “از امروز به بعد دیگه همه چی تکراریه”، ماه عسل سرزندگی را به رابطه شما برمی گرداند.

معایب

1.    پس از دوران رویایی نامزدی، به یکباره باید به دنیای واقعی بر می گردید

اگر جزوه افرادی نباشید که چند روزی را بعد از مراسم عروسی مرخصی می گیرند تا استراحت کنند و زمانی را صرفاً به همسرشان اختصاص دهند، بلافاصله بعد از مراسم عروسی سر کار رفتن برایتان شوک هولناکی خواهد بود! به احتمال زیاد خسته خواهید بود و انرژی کافی برای انجام کارهای محوله نخواهید داشت. ماه عسل فرصتی به شما می دهد تا قبل از برگشتن به روال عادی کارها، تجدید قوا کنید.

2.    زمانی را برای جبران کسری خوابتان بعد از مراسم عروسی نخواهید داشت

در روز عروسی و روزهای قبل از آن، به احتمال زیاد زمان کافی برای استراحت نخواهید داشت. شب عروسی نیز به خاطر مراسمی که تا نیمه های شب طول می کشد نیز فرصت استراحت نخواهید داشت. بعد از شب ها بی خوابی، بدنتان به ساعت های طولانی خواب نیاز دارد. بدون ماه عسل، به احتمال زیاد فرصت جبران کسری خوابتان را نخواهید داشت.

3.    ماه عسلتان ممکن است مثل سفری معمولی به نظر بیاید

با گذشت چند ماه از دوران رمانتیک عروسی، ممکن است ماه عسل بیشتر از این که شبیه یک سفر رویایی باشد، سفری عادی به نظر بیاید؛ اگر چه این امر ایرادی ندارد، ولی سفر رفتن بلافاصله بعد از مراسم عروسی آن را کمی خاص تر می کند.

با تشکر از حسن سلیقه و دقت شما

دریافت آلبوم نمونه

کارت عروسی جوانه