شب عروسی و مراسم عروسی بیادماندنی ترین لحظه زندگی هر عروس و داماد هست و برای ثبت این روز باشکوه یک آتلیه عروس مناسب باید به بهترین نحو خاطرات شما رو ثبت و ضبط کنه . شاید گوشی ها یا دوربینهای دیجیتال با پیشرفتهای پرسرعت و خیره کننده کار رو راحت کرده باشه ولی هنوز هم آتلیه به دلیل تخصصی که در این زمینه داره با صرف کمی هزینه میتونه خیال شما رو راحت کنه و لحظات شاد و تکرار نشدنی شب عروسیتون رو براتون ماندگار کنه . در ثانی در کنار فیلمرداری هایی که آتلیه انجام میده میتونید از برادر و خواهر یا نزدیکاتون هم کمک بگیرید و با گوشی یا دوربین لحظات خاص و مورد پسندتون رو ضبط و بعدا در اختیار آتلیه قرار بدید تا از این تصاویر هم در میکس نهایی کارتون استفاده بشه . در کل اتلیه موردی هست که اصلا نمیشه به کنسل کردن کاملش فکر کرد پس فقط به انتخاب یک آتلیه بهتر و مناسب تر فکر کنید و تو این مطلب براتون نکاتی رو آماده کردم که میتونه خیلی مفید باشه .

پیشنهاد اول : آتلیه خوش ذوق و با سلیقه

اگر پیش خودتون فکر میکنید که با دوربین های مدرنی که الان تو بازار هست میتونید از دور و بری ها بخواهید که براتون فیلم بگیرن و در نهایت خودتون یا از آشنایان یک آهنگ میکس کنید و با فیلم سینک کنید نه کاملا ولی خیلی در اشتباهید ، درسته با این ایده حدود یک میلیون تومانی صرفه جویی کردرد ولی حساب این که دو نفر فیلمبردار خانم و آقا یک روز سرپا وایسن و با ماشین شما رو همراهی کنن و پیشنهادها و لوکیشنها و پوزیشنهای خوب رو اشاره کنن و تجربه و تخصص و سابقه ای که تو کارشون دارند و ظرف یک روز برای بهتر شدن کار شما صرف میکنن و فیلم شما رو یک عمر براتون خاطره انگیز و به یاد ماندنی میکنن خودش می ارزه به این مبلغ ها پس فقط به فکر خوش ذوق بودن و با سلیقه بودن آتلیه و فیلمرداراش باشید.

پیشنهاد دوم: آتلیه دلسوز، با تجربه و بروز

یک مواقعی هست که آدم تو انتخاب خودش رو درگیر حواشی وساله میکنه و اصل مطلب رو فراموش میکنه مثلا موقعی که میری تو یه آتلیه شیک ، لوکس و پر زرق و برق و دیگه حواست از خصوصیت اصلی و لازمی که باید بهش توجه کنی و اون تخصص و نمونه کار و تجربه و دلسوزی و مشتری مداری و به روز بودن فیلمبردارهاش هست پرت میشه ، لطفا این پیشنهاد رو جدی بگیرید.

پیشنهاد سوم: بگید چی میخواهی و به چی فکر میکنید

بعد از رعایت پیشنهاد یک و دو و گوش دادن به نظرات و ایده های مدیر آتلیه فکر نکنید کار تمومه و همه چیز رو واگذار کنید به آتلیه و تمام ، حتما موردهایی که براتون مهم هست و دوست دارید جشن تون بهتر و متفاوت تر فیلمبرداری بشه بگید مثلا چه لحظه هایی براتون خیلی مهم هست ، چه قسمتهایی نمیخواهید باشه ، موزیک هایی که دوست دارید در فیلم باشه و نوع میکسی که قراره برایی شما کار کنند رو بخواهید که براتون نمونه اش رو پخش کنند و خلاصه هر چیزی که براتون اهمیت داره رو و اگر خیلی خیلی مهم هست حتی به صورت مکتوب در قرارداد ذکر کنید . تا فراموش نشود . درست است که آنها با تجربه هستند اما قادر به خواندن فکر شما که نیستند !

پیشنهاد چهارم: آتلیه ای که دوستانتون یکبار تجربه اش کردن و راضی بودند در اولویت بزارید !

بعضی مواقع اعتماد به تجربه یک فرد دلسوز میتونه خیلی خیلی کار رو راحت کنه ، پس حتما موارد بالا رو در پس زمینه ذهنتون داشته باشید و به آتلیه ای که دوستانتون یکبار تجربه اش کردند و راضی بودند هم سر بزنید.

پیشنهاد پنجم: گول جواز و سابقه و تجربه آتلیه رو نخورید !

موارد بالا رو در انتخاب آتلیه عروسی خوب رعایت کنید و در مرحله بعد از مدیر آتلیه بخواهید در مورد مجوز و تجربه و سابقه خودش براتون بگه .

ممنون ، جشن خاص و با شکوهی داشته باشید.

محمد زاده - کارت عروی جوانه

دریافت آلبوم نمونه

کارت عروسی جوانه