در مراسم عروسی چی بپوشم

دید تهران

لباس مناسب هر فصل برای رفتن به عروسی

لباس های مناسب برای مردان و زنان

به عروسی دعوت شدید و نمیدونید چی بپوشید؟ ما یه سری باید و نباید های مد در مور این مراسم را براتون توضیح میدیم.

مهمترین نکته وقتی برای خرید لباس مناسب مراسم عروسی میروید اینست که شما میخواهید شیک و در عین حال جذاب به نظر برسید، اما شما نمیخواهید نظر مهمانان را بیشتر از عروس و یا برای منظورهای غیرمعقول به خودتان جلب کنید. در ابتدا اساسی ترین نکات لباس پوشیدن در مراسم را ذکر میکنیم، قانون اول: هرگز و به هیچ عنوان لباس سفید نپوشید، همچنین در مراسم های قبل از عروسی هم لباس سفید نپوشید مثل جشن نامزدی. تنها در شرایطی سفید بپوشید که عروس میخواهد یک جشن بگید که تمام مهمانان لباس سفید می پوشند. قانون دوم: همیشه به اعتقادات مذهبی افراد احرام بگذارید. اگر مراسم در یک مکان مذهبی برگزار می شود و یا اکثر مهمانان مذهبی هستند بد نیست که با یک شال بازوهاتون را بپوشانید و لباس بیش از حد کوتاه نپوشید. قانون سوم: شما میتوانید در ممراسم عروسی مشکی بپوشید، این غدغن نیست، سابقا این رسم وجود داشت که در عروسی مشکی نپوشند اما این روزها یک پیراهن مشکی کوتاه لباسی مناسب برای مراسم عصر است. قانون چهارم: بهتر است بیش از حد لباستان پوشیده باشد تا اینکه زیادی باز باشد. همانطور که مادر ها همیشه می گویند بهتر از مراقب باشید تا بعدا پشیمان نشوید.

 

برای مراسم عروسی در فصل زمستان چه بپوشیم

برای خانمها یک عروسی در زمستان بهترین بهانه است که شاد ترین لباس خود را بپوشند. وقتی برای خرید لباس عروسی در زمستان میروید حواستان به سر تا پا لباس و تمام تزئینات آن باشد و سعی کنید از رنگ های سبز زمردی، آبی سلطنتی استفاده منید. این رنگ ها به اکثر افراد با رنگ پوست های متفاوت سازگار است و شما میتوانید این لباس ها را مجددا نیز در مهمانی ها استفاده کنید به این دلیل که آنها غیر رسمی به نظر میرسند. در زمستان اگر بارش برف یا باران شدید بود مشکلی ندارد که با بوت به مراسم بروید و داخل سالن کفشهای پاشنه بلند خود را بپوشید. مردان نیز باید همین قوانین را پیروی کنند و دنبال کت های پشمی با رنگ های تیره باشند که هم آنها را گرم نگه دارد و هم شیک به نظر برسند. همچنین سعی کنید لباس های چند تکه بپوشید، یک ژاکت دکمه دار را روی بلوز خود بپوشید هم برای گرم شدن و هم اضافه کردن جنبه های زیبایی به لباستان اما مهمترین نکته برای مردان تمیز کردن ریش و سیبیل است، داشتن ریش و سیبیل مشکلی ندارد به شرطی که آن را مرتب و تمیز کنید و حتما مو های پشت گردن خود را تمیز کنید.

 

برای مراسم عروسی در فصل پاییز چه بپوشیم

انتخاب لباس مناسب در پاییز مشکل است بدلیل اینکه پیش بینی وضع هوا کمی سخت است به همین دلیل حتما سعی کنید لباس چند تکه بپوشید تا در صورت لزوم مثلا ژاکت رویی را در بیاورید. پاییز آخرین فرصت است برای پوشیدن پیراهن های کوتاه و کفش های تابستانی اما باید تا روزهای نزدیک مراسم صبر کنید تا وضعیت قطعی هوا مشخص شود. از آنجاییکه هوای پاییز تاریک و ابری است رنگ های روشن را از طریق یک گردنبد، روسری و یا رژ لب اضافه کنید. لباسی انتخاب کنید که بتوانید با آن جوراب شلواری بپوشید یا نپوشید بر حسب شرایط دمای هوا، و همراه خود یک ژاکت داشته باشید برای آخر شب که ممکن است هوا سرد شود. اگر تصمیم گرفتید کفش جلو باز بپوشید پدیکور را فراموش نکنید. برای مردان، سعی کنید لباس ها و جنس آنها را با هم هماهنگ کنید که شلخته به نظر نرسید. یک کت پشمی را با کروات ابریشمی براق ست کنید و از پوشیدن لباس های رنگی نترسید.

برای مراسم عروسی در فصل تابستان چه بپوشیم

مهمترین نکته برای پوشیدن لباس در تابستان اینست که مجلل به نظر برسید در حالیکه بیش از حد رسمی نشود. سعی کنید از لباس های با پارچه خنک استفاده کنید که اگر مراسم در فضای باز بود بیش از حد گرمتان نشود. شما میتوانید در مقابل گرما و رطوبت مقاومت کنید اگر یک پیراهن بلند تر با جنس سبک مثل ساتن، حریر یا نخی بپوشید. یک پیراهن کوتاه تابستانه با کفش پاشنه بلند یا لژ دار نیز مناسب است. یک پوشش نازک روی موهای خود بکشید چون اکثرا در این فصل کولر روی بیشترین حد خود است، موهای شما بهم نریزد. پوشیدن لباس های با پارچه ظریف برای مردان مهم تر است که آنها راحت تر ممکن است در اثر گرما شروع کنند به عرق کردن. خلاصه اینکه مردان میتوانند از زدن کروات بگذرند و پیراهن غیر رسمی با دکمه های باز بپوشند، البته روی آن کت بپوشید. و برای مراسم های فضای باز یا لب ساحل این برای مردان پذیرفته شده است که میتوانند کفش های غیر رسمی و تابستانی یا دمپایی بپوشند. اما حتی اگر مراسم در گرمترین روزهای سال است اگر در در کارت دعوت از شما خواسته شده که لباس رسمی بپوشید حتما کروات بزنید و کت و شلوار بپوشید و سعی کنید زودتر به مراسم بروید که یک صندلی مقابل کولر پیدا کنید.

 

برای مراسم عروسی در فصل بهار چه بپوشیم

 بهار فصل زیبایی است با تمام شکوفه هاو سبزه های تازه سبز شده، اما پوشیدن لباس مناسب در این فصل گیج کننده است. تصور کنید در یک عروسی در فضا باز هستید و ناگهای باران ببارد و تمام سبزه ها تبدیل به گل میشود و کفش پاشنه بلند شما مطمئنا در آن گیر میکند. ما پیشنهاد میکنیم قبل از خرید راجب لباسی فکر کنید که تمام شرایط اینچنینی دوام بیاورد. به تمام اتفاقات غیر قابل پیش بینی فکر کنید مثلا از لباس های بلند که امکان دارد در گل گیر کند دوری کنید و همیشه یک کفش تخت و چتر برای عروسی های فضای باز همراه داشته باشید. در نظر داشته باشید که همینطور که دما بالا میرود رطوبت نیز زیاد میشود و ممکن است موهای شما حالت بدی پیدا کند پس حتما اسپری مو و سنجاق سر همراه داشته باشد. برای مردان، بهار فصلی است که میتوانند از رنگ های روشن به همراه کت و شلوارهای سبک استفاده کنند با کروات های باریک و جوراب های چهارخانه، چندین راه برای مردان وجود دارد که میتواند رنگ را به لباس آنها اضافه کند پس هیچ مشکلی ندارد که طرح کلی لباس آنها مشکی و سفید باشد.

کارت عروسی جوانه