تشریفات مراسم

تشریفات مراسم عروسی (ریختن تزئینات بر سر عروس و داماد)

تشریفات مراسم عروسی (ریختن تزئینات بر سر عروس و داماد)

تشریفات مراسم عروسی (ریختن تزئینات بر سر عروس و داماد)

ایده های منحصر بفرد برای تشریفات مراسم عروسی

در این قسمت به توضیحاتی مرتبط با تشریفات مراسم عروسی می پردازیم. که یکی از بخش های آن ریختن تزئینات بر سر عروس و داماد است. آیا می دانستید که سنت ریختن وسایل تزئینی و نقل و شیرینی دربرنامه تشریفات مراسم عروسی بر سر عروس و داماد از روم باستان می آید؟ آنها بر سر عروس و داماد آجیل و شیرینی میریختند و بعدها به این کار “کانفتی” گفته شد!
با این حال، قبل از اینکه کاغذهای رنگی تزئینی بیایند، از گلبرگ های گل، آجیل، حبوبات و یا برنج استفاده می شد. دلیل انجام این کار ویژه در عروسی ها این بود تا برای زوجی که تازه ازدواج کرده اند انرژی، کامیابی و باروری بخواهند. بسیاری از محل های برگزاری عروسی و اماکن دیگر اجازه این کار را نمیدهند و یا محدودیتهایی در مورد آن دارند.

ریختن تزئینات بر سر عروس و دامادریختن تزئینات بر سر عروس و داماد

نکته – بهتر است قبل از هر گونه برنامه ریزی برای تشریفات مراسم عروسی خود مطمئن شوید که در محل برگزاری عروسی تان چه چیزهایی را می‌توانید برای روز بزرگتان انجام دهید و چه چیزهایی را نمیتوانید!
– و به یاد داشته باشید که حتما این نکات را به مهمانان خود نیز بگویید.
و اگر مجاز به استفاده از کاغذهای تزئینی هستید – مطمئن شوید که تجزیه پذیر هستند و به محیط زیست آسیب نمی رسانند( البته در صورتی که مراسم تان در محیط آزاد برگزار می شود) – با درنظر گرفتن این موارد می توانید از باران کاغذ های تزئینی لذت ببرید و عکس هایی به یاد ماندنی با آنها داشته باشید.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  برطرف کردن لک روی لباس عروس

 

به جز کاغذ های رنگی چه گزینه هایی وجود دارد؟

 

  • حباب ها.

حباب های کوچکی را قبل از عروسی به مهمانان بدهید و یا از یک ماشین حباب ساز برای سرگرمی استفاده کنید. این یک گزینه عالی برای عروسی های تابستانه است، اما نه در صورتی که باران ببارد.

تشریفات مراسم عروسی- حباب ها را در نظر بگیرید.تشریفات مراسم عروسی- حباب ها را در نظر بگیرید.

 

  • گلبرگ گل

از گلبرگ های تازه یا خشک گل رز استفاده کنید تا فضا را عاشقانه تر کنید. رنگ گلبرگ ها را می توانید با تم عروسی خود هماهنگ کنید و با عشق آنها را تهیه کنید و به مهمان ها بدهید. توجه کنید که یکی دیگر از تشریفات مراسم عروسی که بسیار مهم می باشد انتخاب تم مناسب است.

 

تشریفات مراسم عروسی- از گلبرگ های گل ها استفاده نمایید.تشریفات مراسم عروسی- از گلبرگ های گل ها استفاده نمایید.
  • برگ ها

اگر در پاییز ازدواج می کنید، در بخش تشریفات مراسم عروسی خود حتما برگ ها را برای این کار در نظر بگیرید، چرا که انجام این کار برای عکاسی فوق العاده است. برگ ها را جمع آوری و خشک کنید تا برای روز عروسی آماده باشند و آنها را به مهمان ها بدهید. این ایده را می‌توانید جایگزین دو ایده قبل کنید و می‌تواند کاملا سرگرم کننده و کمی عجیب و غریب باشد – به ویژه اگر با تم عروسی تان هم سازگار باشد.

تشریفات مراسم عروسی- برگ ها را در فصل پاییز با تم عروسی خود هماهنگ کنید.تشریفات مراسم عروسی- برگ ها را در فصل پاییز با تم عروسی خود هماهنگ کنید.
  • اسطوخدوس

این گیاه رنگ بسیار زیبایی دارد و با محیط زیست نیز سازگار است، به علاوه رایحه ی فوق العاده خوبی دارد. به این ترتیب میتواند یکی دیگر از ایده های تجزیه شدنی در محیط زیست باشد.

تشریفات مراسم عروسی- خلاقیت با استخدوستشریفات مراسم عروسی- خلاقیت با استخدوس

  • نقل

نقل هم یک جایگزین مناسب برای تزئینات کاغذی است، البته باید مراقب باشید که نقل های بزرگ را انتخاب نکنید که به کسی آسیب نرساند.

شاید این مطالب را نیز بپسندید  5 راه برای صرفه جویی در هزینه گل های مراسم عروسی

تشریفات مراسم عروسی- از نقل و شیرینی استفاده کنید.تشریفات مراسم عروسی- از نقل و شیرینی استفاده کنید.

برای این بخش از تشریفات مراسم عروسی هر ایده ای را که انتخاب می کنید، اطمینان حاصل کنید که برای تمام مهمانان خود به اندازه کافی داشته باشید و از ساق دوش های خود بخواهید که آنها را در بین مهمانان پخش کنند.
در نهایت دقت کنید که مهمانانتان را از شرایط این بخش از تشریفات مراسم عروسی مطلع کنید تا از هر گونه ناراحتی جلوگیری کنید.
در نهایت … این نیز یک ایده خوب است که به عکاس مراسم خود بگویید که در حال برنامه ریزی برای این کار هستید تا بتواند لحظه های خاص مثلا زمانی که وارد می شوید و همه برسرتان نقل و برگ و گلبرگ و… را می‌ریزند و یا زمانی که از مراسم خارج می شوید، را ضبط کند!

کارت عروسی جوانه