1.    رزهای وحشی (Garden Roses)

در همه کشورها و فرهنگ ها، گل رُز نماد عشق و عاشقی است. رُز گل عروسی است، تنوع رنگ این گل،  از قرمز تا صورتی و از زرد تا سفید، می تواند از دلایل محبوبیتش باشد. رنگ های ملایم رز، مثل صورتی و کرم، مناسب فصل پاییز است.

2.    گل کوکب (Dahlias)

این گل با گلبرگ های ریزش، شبیه گل های کاغذی ژاپنی است. این گل از اواخر تابستان تا اوایل پاییز رشد می کند. بزرگ بودن اندازه این گل و تنوع رنگ گلبرگ هایش در کنار سهولت دسترسی به آن، این گل را یکی از بهترین گزینه های پاییزی می کند. فرقی نمی کند که تِم مراسم شما چه باشد، این گل حتماً رنگی خواهد داشت که مناسب شما باشد؛ از سرخ کم رنگ و کرم تا زرد روشن و پرتقالی، حتی رنگ های تیره تر مثل شرابی.

3.    گل ارکیده سیمبیدیوم (Cymbidium Orchids)

این گل های خیره کننده، ماندگاری بالایی دارند؛ البته از آنجایی که استوایی نیستند، تحمل گرما و آفتاب را ندارند. دماهای پایین ایده آل گل های ارکیده است. به خاطر طیف زیبای رنگش، ارکیده یکی از باشکوه ترین گزینه ها برای عروسی پاییزی است به ویژه اگر در کنار گیاهان سبز با گل های ریز قرار بگیرد.

4.    گل تاج خروس (Amaranths)

این روزها استفاده از این گل در عروسی ها رایج شده است. دليل اين محبوبيت ماندگاری بالا و ساختار طبيعي آن برای خم شدن روي هر چيزي است، از دسته گل و تاق نما گرفته تا جا شمعي و پرده ي دكور. این گل که در حالت های ایستاده و آویزان در دسترس است، با رنگ شرابی و سبز خود، شکوه خاصی به دسته گل های آبشاری می دهد.

5.    گل شیپوری (Calla Lily)

 گل های شیپوری با شکوه و زیبایی ای که دارند، یکی از محبوب ترین گل های عروسی به شمار می روند. استفاده از آن ها به عنوان گل یقه، به خاطر گلبرگ های بلند و برگ های زیرین شان، بسیار عالی است؛ با رنگ های متنوعی که دارند قابلیت سِت شدن با هر لباسی را دارند. ساقه های نرم این گل، گل آرایی را در شکل های مختلف، بسیار آسان می کند. علاوه بر آن، به دلیل ماندگاری بالا، در همه شرایط دمایی، در تمامی فصول سال و در تمامی فضاهای باز یا بسته، می توان از این گل استفاده کرد.

6.    گیاهان ساکولنت (Succulents)

اگر چه پرورش ساکولنت ها به عنوان گیاهان آپارتمانی تاریخچه ای طولانی دارد، اما استفاده از آن ها در مراسم عروسی یک دهه است که رایج شده است. از آنجایی که این گیاهان ماه ها بدون آب می مانند، برای عروسی های پاییزی گزینه فوق العاده ای هستند. از این گیاهان برای تزئین میز وسط، میز مهمانان، دسته گل عروس، یقه کت داماد و دیگر چیزهای تزئینی مثل دستبند، گردنبند و حلقه استفاده می شود. حتی می توان این گیاهان را در گلدان های کوچک و فانتزی به عنوان “گیفت عروسی” به مهمان ها هدیه داد. عروس های دوست دار طبیعت، عاشق این گل می شوند.

با تشکر از حسن سلیقه و دقت شما

دریافت آلبوم نمونه

کارت عروسی جوانه