• پیغام رسان شادی های شمائیم ❤️

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 


مراسم بله برون

بررسی رسم بله برون !

مراسم بله برون یکی از مراسم های رسمی بعد از خواستگاری به حساب میاد که تو خونواده های مختلف زمانش متفاوته مثلا برای من جلسه سوم خواستگاریم میشد و از خواستگاری دومم تقریبا سه هفته بعدش میشد.


تو این جلسه دیگه عروس خانوم بله رو گفته و اقا داماد با هدایا و حلقه نشون با خانواده محترمش میاد خونه ی دختر خانوم و خانواده های درجه یک بیشتر باهم اشنا میشن. حتما اگه گذرونده باشین این مراسمو میدونین که یه تایمی تو مراسم یکی از خانواده عروس داره فامیلای طرف دخترو معرفی میکنه و از اون ور هم یکی از خانواده داماد همین کارو برای خانواده خودشون انجام میده و اینجوری آشنایی بیشتر اتفاق میفته
دفتر بله برون هم از قبل اصولا خانواده دختر یه کاغذ اماده میکنن و شروط مورد نظرشون و مهریه و سایر مواردی که مهمه براشون رو مینویسن و به داماد و خانوادش میدن تا بعد از مطالعه و رضایت اونو خانواده دختر وارد دفتر بله برون کنن و تو مراسم قرائت کنن تا بقیه فامیل هم از تاریخ مراسمهای بعدی و میزان مهریه مطلع بشن.
خیلی از خانواده ها در مورد تاریخ و مهریه روز بله برون جلوی بزرگترا صحبت میکنن ولی برای اینکه خدای نکرده مشکلی پیش نیاد به نظر من از قبل همه چیزو مشخص کنین خیلی بهتره و روز بله برون فقط برای احترام به بزرگترهای فامیل اونو قرائت کنین( کم ندیدم مراسمهایی رو که متاسفانه تو روز بله برون به هم خورده و از اول زندگی اختلاف و دعوا پیش اومده☹️)
حتما با رسومات دو خانواده از قبل اشنا بشین و سعی کنین به بزرگترا احترام بذارین و اگه موردی بود که باهاش موافق نبودین تو آرامش سعی کنین حلش کنین.
برای پذیرایی خانواده عروس هم میتونن عصرونه بدن هم شام، بستگی داره خودتون بخواین به چه صورت مراسمو برگزار کنین. خانواده داماد هم معمولا کیک یا شیرینی میارن که بعد از توافق و حلقه دست کردن، خورده میشه.


هدایای بله برونو تو پستهای بعدی خیلی دقیق بهتون میگم.
حالا نوبت شماست، از رسم و رسوم مراسم خواستگاری و بله برون شهرتون برام بگین تا بقیه هم استفاده کنن.

پ.ن: لطفا به رسم و رسومات هر منطقه ای احترام بذارین 

 

 

 

 

 

 

 

مجوزها و نماد اعتماد الکترونیک (تولیدی کارت عروسی)
همراه: 09120244511 - 77123703 - 77325899 فروشگاه کارت عروسی جوانه از سال 1385 با عشق ❤️ در کنار عروس و دامادهای نازنین.